| Basic parameters | |
| Released | January 2007 |
|---|---|
| Product model | |
| Announced | |
| Usage scenario | Music |
| Fuselage color | Pearl White, Gentleman Black, Supreme Red |
| Fingerprint recognition | |
| Face Recognition | |
| Shape | |
| Length | 108.5mm |
|---|---|
| Width | 47.5mm |
| Depth | 16mm |
| Weight | 88g |
| Hardware | |
| CPU | |
|---|---|
| RAM | |
| Internal storage | |
| Memory card | Supports T-Flash expansion cards |
| Expansion capacity | |
| UI OS | |
| loudspeaker | |
| Screen | |
| Screen dimensions | |
|---|---|
| Screen type | |
| Display resolution | |
| Screen material | |
| Refresh rate | |
| Touch sampling rate | |
| Screen Color | |
| Camera | |
| Total camera count | |
|---|---|
| Camera name | |
| Pixel | 1.3 million pixels |
| Aperture | |
| Focus | |
| Focus Distance | |
| Anti-shake | |
| Rear camera function | |
| Rear video shooting | |
| Front camera function | |
| Flash | |
| Zoom ratio | |
| Network and Connectivity | |
| WiFi | |
|---|---|
| Network frequency | GSM900/1800 |
| Network technology | 3G |
| SIM card | |
| GPS | |
| Bluetooth | |
| NFC | |
| Infrared port | |
| USB | USB interface |
| Battery | |
| Battery type | |
|---|---|
| Battery capacity | |
| Wired charging | |
| Wireless charging | |
| Wireless reverse charging | |
| Features and Services | |
| Three prevention functions | |
|---|---|
| Inductor | |
| Other functions | |
| Other information | |
| CPU cores | |
|---|---|
| GPU graphical controller | |
| RAM memory | |
| ROM storage type | |
| Other hardware parameters | |
| Pixel density | |
| HDR technology | |
| Contrast | |
| Screen brightness | |
| Screen technology | |
| Number of shots | |
| Wide Angle | |
| Camera feature | |
| Front video | |
| 5G network | |
| 4G network | |
| 3G network | GSM |
| Connect and share | |
| Other network parameters | |
| Battery life | |
| Audio formats | Professional karaoke series music core mobile phone Professional karaoke singing practice function, original MTV picture, live KTV mixing effect, audio and video synchronization, DAT, VOB, MPG, MPEG files can be easily converted to KTV format, you can sing karaoke by yourself on the go! Audio supports MP3, AMR, MID, AAC and other formats |
| Video support | MP4 player supports full-screen horizontal screen playback of movies and MTV |
| Build, materials | |
| CPU frequency | |
| System version | |
Tesla Launches Full Self-Driving Supervised Software in China to Boost Electric Vehicle Sales
Stellantis Integrates Qualcomm's Snapdragon Digital Chassis in Next-Gen Electric Vehicles
HMD Vibe 2 5G Launches with Impressive Features: 6.75-Inch Display and 6,000mAh Battery
Oppo Reno16 Series: Camera Specifications Unveiled Before China Launch
Android 17 Introduces Enhanced Media App Switcher for Improved User Experience
Infinix Unveils Striking Design Features of Hot 70 Ahead of Global Launch
AT&T Launches Build-A-Plan: Customize Your Wireless Experience and Costs
Xiaomi 17 Max Launch: Features 200MP Camera and Impressive 8,000 mAh Battery